Logo Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej

Powiatowe centrum pomocy rodzinie w Limanowej

14 listopada 2017r. – konferencja „Razem przeciw przemocy współpraca międzyinstytucjonalna w Powiecie Limanowskim”

W Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyła się konferencja pn. „Razem przeciw przemocy – współpraca międzyinstytucjonalna w Powiecie Limanowskim” organizowana w ramach kampanii „Razem przeciw przemocy!”. Organizatorami spotkania byli Powiat Limanowski i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, a współorganizatorami Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Sąd Rejonowy w Limanowej oraz Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu.

W wydarzeniu udział wziął m.in. Jan Puchała Starosta Limanowski, Agata Zięba Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Monika Nawalaniec Dyrektor limanowskiego PCPR, Justyna Tokarczyk Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości.

– Dzisiejsza konferencja poświęcona jest problematyce zjawiska przemocy występującej na terenie Powiatu Limanowskiego i jest okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie przeciwdziałania przemocy – mówił Jan Puchała Starosta Limanowski. – Pozwoli ona na zwiększenie zaangażowania instytucji w inicjatywy prowadzone w związku z problemem zapobiegania przemocy oraz podniesieniem jakości pracy służb w tym zakresie.

Podczas spotkania wręczono nagrody oraz wyróżnienia w konkursie informatycznym pn. „INTERNET czy naprawdę jest niebezpieczny?” adresowanym do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Limanowskiego. Na konkurs wpłynęły sześćdziesiąt dwie prace uczniów z 15 szkół podstawowych i 2 szkół średnich z terenu Powiatu Limanowskiego.

Po zapoznaniu się z nadesłanymi zgłoszeniami, organizatorzy konkursu przyznali nagrody i wyróżnienia. Nagrody wręczał Jan Puchała Starosta Limanowski, Agata Zięba Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego wraz z Moniką Nawalaniec Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej.

Nagrodzono:
– I miejsce: Martyna Załubska z klasy 5 i Julia Wrona z klasy 4  Zespołu Szkolno-Przedszkolenego w Laskowej

– II miejsce: Jakub Wasilewski z klasy 6 i Igor Wasilewski z klasy 4 Zespół Placówek Oświatowych w Mszanie Dolnej

– III miejsce Kamil Pulit z klasy 6 Szkoły Podstawowej w Wysokim

Wyróżnienie w kategorii szkoła podstawowa przyznano:
– Róży Knapczyk i Zofii Sulima z klasy 7 ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Dobrej

– Izabeli Pachut z klasy 7 z Zespołu Szkolno-Przedszkolengo nr 4 w Limanowej

– Joannie Bieleckiej z klasy 5 z Zespołu Szkolno-Przeszkolengo w Laskowej

– Jowicie Potaczek z klasy 7 Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Podobinie
– Jakubowi Gawron z klasy 7 z Szkoły podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie

Nagrodzono:

– I miejsce przyznano Natalii Napora i Karolinie Wielowskiej z klasy 3 Gimnazjum z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Podobinie
– II miejsce przyznano Małgorzacie Bień i Emilii Smoter z klasy 3 Gimnazjum w Szkole Podstawowej im.Tadeusza Kościuszki w Wilkowisku
– III miejsce przyznano Michałowi Witowskiemu, Patrykowi Bieda, Erykowi Stańdo z klasy 3 Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej

Wyróżnienie w kategorii Gimnazjum przyznano:

– Wiktorii Lasek z klasy II Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie
– Bartłomiejowi Smaga, Marcinowi Janek, Pawłowi Toporkiewiczowi z klasy 3 Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wilkowisku

W kategorii Szkoła Ponadgimnazjalna przyznano nagrody za I i II miejsce:
– I miejsce: Karolina Hołub i Aneta Frys z II klasy szkoły zawodowej z Hufca Pracy w Limanowej

– II miejsce: Aneta Kordeczka i Karolina Kowalska z klasy II technikum hotelarskiego w Zespole Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej.

 Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za wzięcie udziału w konkursie informatycznym i zachęcamy do udziału w kolejnych organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej konkursach o tematyce przeciwdziałania przemocy w rodzinie – mówiła Monika Nawalaniec– Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej.

W dalszej części spotkania asp. szt. Piotr Frys kierownik rewiru dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej w swoim wystąpieniu pn. „Realizacja działań przez Policję w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie” przedstawił zjawisko przemocy w kontekście prowadzonych działań.

Następnie Joanna Rawska-Pietrzkiewicz – Sędzia Sądu Rejonowego w Limanowej wygłosiła wykład pn. „Wgląd w sytuację rodziny przez Sąd Opiekuńczy, w którym przedstawiła działania prowadzone przez Sąd w sprawach rodzinnych, a także opowiedziała o roli kuratora sądowego w procesie pomocy rodzinie.

Beata Ciesielczyk Kierownik Zespołu Kuratorów do spraw rodzinnych i nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Limanowej przedstawiła wykład pn. „Rola kuratora sądowego w planie pomocy dziecku i rodzinie”.

Po przerwie, Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej na czele z Dyrektorem – Czesławem Baranieckim, przedstawili swoją ofertę ze szczególnym uwzględnieniem działań podejmowanych przez Ośrodek w związku z występującym zjawiskiem przemocy w rodzinie. Ofertę omówiły Katarzyna Pazgan i Joanna Smoleń.

Na zakończenie odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa w zakresie pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ – pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie” z udziałem podinspektora Krzysztofa Chechlińskiego- I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej.

Konferencję poprowadził Mateusz Pietrzak z Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej.

źródło: www.powiat.limanowa.pl

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej", pcpr-limanowa.pl
https://pcpr-limanowa.pl/blog/2017/11/14/14-listopada-2017r-konferencja-razem-przeciw-przemocy-wspolpraca-miedzyinstytucjonalna-w-powiecie-limanowskim/