Fundacja ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych

/ Aktualności

W imieniu Fundacji Itaka- Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, zachęcamy do kontaktu z Fundacją ITAKA w sytuacji, gdy zetkną się Państwo z osobą o nieustalonej tożsamości lub kimś, kto w Państwa poczuciu może być osobą zaginioną.

Fundacja Itaka we współpracy z policją poszukuje osób zaginionych na terenie całego kraju. Z naszego doświadczenia wynika, że jedną z częstszych przyczyn zaginięć są problemy zdrowotne (zarówno w obszarze zdrowia fizycznego, jak i psychicznego), rodzinne czy ekonomiczne. W ich efekcie może się zdarzyć, że osoba zaginiona trafi do placówki pomocy społecznej- czasem świadoma swoich danych personalnych, czasem zaś- na skutek choroby – nie wiedząc kim jest.

W Fundacji dysponujemy Bazą Osób Zaginionych. Możemy w niej sprawdzić czy osoba o nieustalonej tożsamości nie jest jedną z zaginionych poszukiwanych na prośbę rodziny przez Fundację Itaka.

Wystarczy do nas zadzwonić (tel.22 654 70 70) lub napisać wiadomość mailową (na adres itaka@zaginieni.pl lub nn@zaginieni.pl) z podstawowymi danymi osoby o nieustalonej tożsamości (wzrost, kolor oczu, szacowany wiek, ewentualne znaki szczególne – blizny, tatuaże itp.). Do wiadomości warto dołączyć zdjęcie. Najprościej zgłosić sprawę przy użyciu formularza, który dostępny jest na naszej stronie internetowej. Egzemplarz formularza dołączamy także do niniejszej wiadomości.

Jeśli porównanie z Bazą Osób Zaginionych nie przyniesie rozstrzygnięcia, możemy upowszechnić wizerunek NN osoby poprzez publikacje medialne i skorzystać z pomocy współpracujących instytucji i mediów- dzięki temu być może osoba NN odnajdzie swoją rodzinę.

Pomoc Fundacji Itaka jest całkowicie bezpłatna.

Więcej informacji o naszych działaniach znajdą Państwo na stronach internetowych www.zaginieni.pl oraz http://www.itaka.org.pl/instytucje-partnerskie/placowki-pomocy-spolecznej/

 

image_pdfimage_print
Skip to content