23 maja 2018r.- spotkanie grupy wsparcia dla opiekunów osób z niepełnosprawnością

/ Aktualności
dziecko z kwiatkami

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej zaprasza opiekunów osób z niepełnosprawnością do wzięcia udziału w majowym spotkaniu grupy wsparcia, które odbędzie się w środę 23 maja 2018r. o godzinie 9:00 w sali konferencyjnej 204 budynku B Starostwa Powiatowego w Limanowej (adres: ul. Józefa Marka 9, 34-600 Limanowa).

Spotkanie będzie doskonałą okazją do podjęcia otwartej rozmowy o roli opiekuna i trudnościach z jakimi się często zmaga.

Opiekunowie uczestnicząc w spotkaniach grupy otrzymują wsparcie i pomoc w przeciwstawianiu się zwątpieniu czy bezradności, która może im towarzyszyć w trakcie opieki nad osobą z niepełnosprawnością. Doświadczenie pokazuje, iż uczestnictwo w spotkaniach grupy wsparcia zmniejsza napięcie emocjonalne, zapobiega powstawaniu i pogłębianiu się poczucia osamotnienia u opiekunów.

Spotkanie umożliwia również pozyskanie informacji o możliwości skorzystania z kompleksowej pomocy finansowej w tutejszym Centrum.

Serdecznie zapraszamy !

Szczegółowe informacje na temat udziału w grupie wsparcia i jej działalności można uzyskać dzwoniąc pod numerem telefonu: (18) 33 37 825.

Informacji udziela Pani Janina Kędroń – pracownik PCPR w Limanowej.

 

 

image_pdfimage_print