Promocja działań w ramach Programu profilaktycznego promującego i wdrażającego prawidłowe metody wychowawcze w stosunku do dzieci w rodzinach zagrożonych przemocą

/ Aktualności
promowane były działania w ramach Programu profilaktycznego promującego i wdrażającego prawidłowe metody wychowawcze w stosunku do dzieci w rodzinach zagrożonych przemocą

Podczas otwarcia Małopolskiego Sezonu Turystycznego w Powiecie Limanowskim promowane były działania w ramach Programu profilaktycznego promującego i wdrażającego prawidłowe metody wychowawcze w stosunku do dzieci w rodzinach zagrożonych przemocą.

Rodzice mają duży wpływ na poczucie wartości swojego dziecka. Dziecko przyswajając komunikaty ze strony najbliższych (werbalne i niewerbalne) modeluje swoje poczucie wartości.

Chcąc uświadomić rodzicom, że  w procesie budowania i określania własnego „Ja” dziecka najważniejszą rolę odgrywają właśnie oni tut. Centrum opracowało i rozdysponowało broszury podczas pikniku zorganizowanego w ramach otwarcia sezonu turystycznego. Zawierały one krótkie informacje dla rodziców – co to jest poczucie własnej wartości, jak rozpoznać, że dziecko posiada wysokie lub niskie poczucie własnej wartości oraz wybrane zwroty jakie powinni rodzice  kierować do dziecka i takie jakich stosować nie powinni.

Na odwrocie broszury znajdowała się malowanka oraz krzyżówka do wykonania wspólnie z dzieckiem podczas pikniku lub w domu. Hasło krzyżówki: „Lubię gdy jesteś obok”  to bardzo proste zdanie lecz niejednokrotnie pomijane przez rodziców podczas kontaktów z dziećmi.  Nieustanny pośpiech, brak czasu, chęć spełnienia się rodziców na wielu płaszczyznach może wpływać negatywnie na relacje rodzinne, a zwłaszcza te na linii rodzic – dziecko. Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, pokazanie, że jest kochane, potrzebne, że lubimy jego towarzystwo jest bardzo ważne dla jego prawidłowego rozwoju.

Nie wolno nam zapominać, że KAŻDE dziecko powinno rosnąć w przekonaniu, że jest wspaniałe, kochane i wyjątkowe takie, jakie jest.

Rodzicu!

Chcesz  zwiększyć swoje kompetencje wychowawcze?

Masz wątpliwości czy nie popełniasz błędów wychowawczych?

Prowadzimy poradnictwo pedagogiczne, rodzinne, socjalne oraz psychologiczne.

Udzielimy informacji o innych instytucjach wspierających rodziców w pełnieniu tej ważnej roli.

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej,

Józefa Marka 9, 34-600 Limanowa

Tel. 18 3375 826

www.pcpr@powiat.limanowski.pl

Ulotki działania w ramach Programu profilaktycznego promującego i wdrażającego prawidłowe metody wychowawcze w stosunku do dzieci w rodzinach zagrożonych przemocąDziałania promujące w ramach Programu profilaktycznego promującego i wdrażającego prawidłowe metody wychowawcze w stosunku do dzieci w rodzinach zagrożonych przemocąDziałania promujące w ramach Programu profilaktycznego promującego i wdrażającego prawidłowe metody wychowawcze w stosunku do dzieci w rodzinach zagrożonych przemocąDziałania promujące w ramach Programu profilaktycznego promującego i wdrażającego prawidłowe metody wychowawcze w stosunku do dzieci w rodzinach zagrożonych przemocąDziałania promujące w ramach Programu profilaktycznego promującego i wdrażającego prawidłowe metody wychowawcze w stosunku do dzieci w rodzinach zagrożonych przemocąDziałania promujące w ramach Programu profilaktycznego promującego i wdrażającego prawidłowe metody wychowawcze w stosunku do dzieci w rodzinach zagrożonych przemocąDziałania promujące w ramach Programu profilaktycznego promującego i wdrażającego prawidłowe metody wychowawcze w stosunku do dzieci w rodzinach zagrożonych przemocą

image_pdfimage_print
Skip to content