Poradnictwo specjalistyczne

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej oferuje specjalistyczne usługi w tym, między innymi, poradnictwo psychologiczne, pomoc prawną dla osób doznających przemocy domowej oraz mediacje rodzinne.


PORADNICTWO PRAWNE

Doświadczasz przemocy domowej? Potrzebujesz pomocy prawnej? Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej oferuje osobom doznającym przemocy domowej profesjonalną pomoc prawną.

Poradnictwo prawne dla osób doświadczających przemocy domowej można uzyskać w każdy wtorek i piątek w godzinach od 8:30-11:00. Rejestracja obowiązkowa: osobista pokój 138a lub pod numerem (18) 3337 912.


PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE

Nie wiesz jak radzić sobie ze stresem i rozwiązać kłopotliwą sytuację w jakiej się znalazłeś?

Poradę i wsparcie psychologa można uzyskać pod numerem (18) 33-37-912.


MEDIACJE RODZINNE

Mediacja jest jednym z najczęściej stosowanych sposobów rozwiązywania konfliktów. Poprzez mediację rozumiemy próbę osiągnięcia porozumienia między stronami przy udziale bezstronnej i neutralnej osoby trzeciej, która pełni rolę mediatora. Mediatorem nazywamy osobę pośrednika dążącego do wypracowania ze stronami najlepszego rozwiązania.

Mediator jest jedynie moderatorem prowadzonej dyskusji, który swoim działaniem wspiera obie strony w dojściu do satysfakcjonującego rozwiązania.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnych mediacji rodzinnych po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu. Prosimy o kontakt telefoniczny dzwoniąc pod numer (18) 3337 827.


PORADNICTWO PEDAGOGICZNE, RODZINNE, SOCJALNE ORAZ DORADZTWO ZAWODOWE

Odbywa się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu tj. od 7:15 do 15:15.

Rejestracja obowiązkowa: osobista pokój 138a lub pod numerem (18) 3337 912.

image_pdfimage_print
Skip to content